תות שדה במדינת ישראל

זני תות שדה שפותחו במדינת ישראל

זני תות שדה מטופחים כל העת, מרביתם בארצות הברית. בישראל פותחו עד היום זנים לא מעטים, רובם באיכות מעולה. ואלה שמות הזנים המסחריים. תותים כחול-לבן.

זני תות שדה שפותחו במכון וולקני

הדס, תמר, יעל, מלאך, תמיר, ברק, חירות

זני תות שדה שפותחו בחברות מסחריות

Fertiseeds (כיום בבעלות אגרקסקו) – יובל, אורלי

משק יוסף – שקד, רותמי

חלק ניכר מהתותים המיוצרים בארץ מיועד לייצוא ומגיע לשווקים באירופה, שם הם עומדים בתחרות עם זנים מקומיים איכותיים. זנים בכירים אף אושרו כזני פרמיום ברשתות מובילות כמרקס אנד ספנסר בבריטניה.

כיצד מגדלים תותים?

גידול תות שדה נחשב לגידול חקלאי מורכב יחסית. הפעילות נמשכת לכל אורך השנה – הכנת שתילים בין מאי לספטמבר, שתילה בסוף ספטמבר, ולאחר שישים יום לערך – תחילת עונת התות הנמשכת עד סוף מאי ומעט אחר כך, בכפוף לסוג התותים, לשיטת הגידול, לאקלים ולכמות הידיים העובדות הזמינות.

ניתן לגדל תות שדה בשטח פתוח, במנהרות פלסטיק ובחממות – בקומה אחת ובמדורג, זאת בהתאם לסוג הקרקע ותנאי האקלים.

גידול תות שדה טיפוסי במדינת ישראל הוא צומת המחבר את חזית הטכנולוגיה – רובה המכריע פרי פיתוח של חברות מקומיות. בין היתר תמצאו שם מחשבי השקיה ודישון מתוחכמים, חממות מתוחכמות, מערכות השקיה חסכוניות, מצעים אינרטיים וכמובן – הדברה ביולוגית.

זן תות חדש בא לעולם

טיפוח זנים הוא תהליך ארוך יחסית, והוא נחשב למלאכת מחשבת המחייבת ידע מקצועי נרחב ומעמיק, ניסיון רב שנים בתחום, תשתיות מעולות והשקעה כספית ניכרת. זן חדש זוכה להיחשב ככזה רק לאחר שעבר בדיקות להוכחת טוהר הזן – מה שמוכיח שישנה כאן משום חידוש משמעותי, ולא מחזור של זן מוכר.

ישנן מספר תכונות מובילות בהערכת בכירותו של זן. זנים מטופחים ומפותחים כל העת במטרה להשיג איזון מוצלח בין שלל התכונות, וכדי לענות הדרישות המשתנות בשוק. הזנים החדשים – במידה ונמצאים ראויים לכך – נרשמים כזנים המוגנים בפטנט(Plant Patent), דבר המעגן את זכויות המטפחים על הקניין הרוחני למשך 25 שנה מרגע רישום הפטנט. אורך החיים האפקטיבי של זן מסחרי נע בין 20-15 שנים. כאמור, הדרישה לזנים חדשים קיימת כל העת.

ישנן מספר תכונות החשובות למטפחים בעת טיפוחו של זן חדש. כמו תמיד, קשה עד בלתי אפשרי לקבל זן מושלם המכיל בתוכו את כל התכונות גם יחד:

  1. טעם – רמת הסוכר, חמיצות והאיזון ביניהן
  2. צבע – אדום כהה, אדום, אדום-כתום
  3. צורה וגודל – צורת לב, צורה קונית
  4. עמידות למחלות שונות, עמידות לקימחון
  5. אורך חיי מדף
  6. תנובת הפרי לשתיל
  7. עיתוי ומשך העונה – זן המקדים להבשיל, למשל, יזכה לנתח שוק מכובד באירופה לקראת סוף השנה האזרחית, אז ההיצע נמוך והביקוש – גבוה.

ישנן תכונות נוספות, וניתן כמובן לבחון את התותים בהתאם לרמות הויטמינים, נוכחות נוגדי החמצון ואיכותם, מאפיינים אגרו-טכניים שונים ועוד.