תות ובריאות

תות שדה שובר את האמונה העממית לפיה מה שטעים אינו בריא. תות שדה לועג לאמונה הזו, וזאת בזכות הנוכחות הגבוהה של נוגדי חמצון ובשל הערכים הגבוהים של ויטמין C המצויים בו.


תות ובריאות

תות ובריאות

תות שדה עשיר בנוגדי חמצון

בתות השדה זוהו שמונה נוגדי חמצון, ובמיוחד באנתוציאנינים  (anthocyianin type 2) ו- Ellagitannins . חומרים אלו הם פיגמנטים הנותנים לתות את צבעו האדום ומהווים נוגדי חמצון אפקטיביים במיוחד. מחקרים רבים הראו שנוגדי החמצון מן הסוג המצוי בתות מפחית את הסיכוי לחלות בסרטן, לחלות במחלות לב שונות ואת הסיכוי לפתח מחלות דלקתיות שונות. נוגדי החמצון מפחיתים את הנזק הנגרם לתאי הגוף ומקטינים באופן משמעותי את קצב ההתפתחות של מוטציות בתאים.


תרומה להפחתת הסיכוי לחלות בסרטן

במחקר שנערך בקרב 1,000 משתתפים בגיל מבוגר נמצא שאלו שנהגו לאכול כמויות גדולות של תותים על בסיס קבוע היו בסיכון נמוך פי שלוש לפתח סרטן בהשוואה לאלו שלא אכלו כלל.


תות שדה עשיר בויטמין C

ויטמין C הנו רכיב חיוני בבניית השלד והשרירים, ויש לו חשיבות בשמירה על כלי הדם ובחיזוק המערכת החיסונית של הגוף. ויטמין C גם מסייע בספיגת ברזל. ב- 100 גרם של תות שדה יש כ- 60 מיליגרם ויטמין C . בכוס מלאה בתותי שדה יש פי 1.4 מהכמות היומית המומלצת של ויטמין C . יחסית למשקלו, תות השדה עשיר יותר בויטמין C מאשר בפרי הדר.


ביו תות – הכי בריא, הכי טבעי

תות הגדל בהדברה משולבת ביולוגית מגיע לצרכן כשהוא בדוק ובטוח לאכילה. אחת לשבוע מבקר מדריך מיומן בחלקת הגידול ומסייע למגדל ביישום ההדברה המשולבת. יחד הם מאתרים את המזיקים, מעריכים את הטיפול הנכון ומתכננים את הפעולות השונות כגון פיזור אקריות טורפות או צרעות טפיליות וכן ריסוס כשיש צורך בכך. תכנון נכון של שגרת הטיפולים יבטיח שגם כאשר נעשה שימוש בחומרי הדברה, הוא נעשה תחת מגבלות ותקנות המבטיחות שהפרי יהיה נקי ככל הניתן משאריות חומרי הדברה – הרבה מתחת לסף שנקבע בתקן. כחלק מהתכנית, נעשות אצל כל מגדל המשתתף בה בדיקות למציאת שאריות של חומרי הדברה פעמיים בעונה. תוצאות הבדיקות מוכיחות פעם אחר פעם שהתותים הגדלים בשיטה זו אכן נקיים הרבה יותר משאריות הדברה. התות הבריא, מגיע אליכם בריא יותר.

למידע נוסף

לטבלת הערכים התזונתיים המלאה…

תות שדה – טעים ובריא (אתר דוקטורס)…